Sajdik przypomniał, kiedy powinno rozpocząć się rozminowywanie w Petriwsku

Sajdik przypomniał, kiedy powinno rozpocząć się rozminowywanie w Petriwsku

Ukrinform
Rozminowywanie na odcinku Petriwskim obwodu donieckiego, gdzie rozpoczęto wycofanie sił i środków 9 listopada, powinno rozpocząć się nie później niż 13 listopada – powiedział specjalny przedstawiciel OBWE Martin Sajdik po spotkaniu Trójstronnej grupy kontaktowej w Mińsku, donosi Radio Svoboda .

„9 listopada strony rozpoczęły wycofania sił i zasobów w rejonie Petriwska. Przedstawiciele ORDO ogłosili zakończenie wycofywania tego samego dnia, a strona ukraińska 11 listopada. SMM OBWE oczekuje od stron oficjalnego ogłoszenia zakończenia wycofania nie później niż niż jutro (dziś - tłum). Również nie później niż jutro (dziś – tłum) powinny rozpocząć się prace w zakresie rozminowywania w tym rejonie”- czytamy w oświadczeniu.

Według niego, prace nad naprawą mostu nad rzeką Doniec (ukr. - Siwerśkyj Doneć), które z powodzeniem trwają w miejscowości Stanica Ługańska w obwodzie ługańskim, mają zostać ukończone do końca tego miesiąca,

Przedstawiciel OBWE ponownie wezwał strony konfliktu w Donbasie do brania pełnej odpowiedzialności za swoje zobowiązania.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-