W sprawie Ukraina przeciwko Rosji figuruje czterech rosyjskich polityków – Zerkal

W sprawie Ukraina przeciwko Rosji figuruje czterech rosyjskich polityków – Zerkal

Ukrinform
W sprawie o naruszenie przez Rosję konwencji o zwalczaniu finansowania terroryzmu i zakazu wszelkich form dyskryminacji rasowej figurują rosyjscy politycy: Siergiej Szojgu, Władimir Żyrinowski, Siergiej Mironow i Giennadij Ziuganow – powiedziała wiceminister spraw zagranicznych ds. Integracji europejskiej Olena Zerkal podczas briefingu we wtorek, 12 listopada, komentując możliwość postawienia prezydenta Putina przed wymiarem sprawiedliwości, informuje Ukrinform.

„W tym przypadku odpowiedzialność Rosji jako państwa jest ustalona ... Doprowadzając sprawę do logicznego zakończenia, może rzeczywiście być możliwe rozważenie kwestii osobistej odpowiedzialności, ale wszystko zależy od tego, jak sformułujemy nasze wymagania i czy będzie możliwe działanie w ramach takich organizacji jako Rada Bezpieczeństwa ONZ ... W naszym procesie, o ile pamiętam, pojawiają się Szojgu, Żyrinowski, Mironow i Ziuganow. Jeśli chodzi o Putina, myślę, że jest to możliwe, ale nie w najbliższej przyszłości”- powiedziała Zerkal.

Dodała, że ​​nazwani przez nią rosyjscy politycy już podlegają sankcjom.

„Co im grozi? Grozi im odpowiedzialność, wstyd i uznanie za osoby zaangażowane w finansowanie terroryzmu” - podsumowała wiceminister.

Przypomnijmy, 8 listopada Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości ONZ uznał swoją jurysdykcję w przypadku sądzenia naruszenia przez Rosję dwóch konwencji - walki z finansowaniem terroryzmu i zakazu wszelkich form dyskryminacji rasowej. Sąd podkreślił również, że Ukraina przestrzegała wszystkich procedur przedprocesowych. Ta decyzja oznacza, że ​​Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości Narodów Zjednoczonych może przystąpić do meritum sprawy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-