W czwartek ONZ rozpatrzy rezolucję „krymską”

W czwartek ONZ rozpatrzy rezolucję „krymską”

Ukrinform
W czwartek 14 listopada Trzeci Komitet Zgromadzenia Ogólnego ONZ rozważy projekt rezolucji w sprawie ochrony praw człowieka na tymczasowo okupowanym Krymie – powiedział w ekskluzywnym komentarzu dla Ukrinform rzecznik Stałego Przedstawicielstwa Ukrainy przy ONZ Ołeh Nikołenko.

Korespondent Ukrinformu w Nowym Jorku informuje, że przegląd dokumentu rozpocznie się około południa (wieczorem wg czasu w Kijowie). Według Nikołenki projekt rezolucji został opracowany przez delegację ukraińską, a jej współautorami było około 40 krajów.

Ukraiński dyplomata zauważył, że projekt opiera się na trzech rezolucjach „krymskich” zatwierdzonych w latach 2016–2018. „Chciałbym przypomnieć, że począwszy od 2016 r. Ukraina najpierw przedkłada Trzeciemu Komitetowi, a następnie Zgromadzeniu Ogólnemu projekt rezolucji „Sytuacja w zakresie praw człowieka w Autonomicznej Republice Krymu i mieście Sewastopol na Ukrainie” mający na celu ochronę praw człowieka w takich warunkach. Analizujemy procesy zachodzące na Krymie i dodaliśmy w tym roku wiele nowych elementów do tekstu - powiedział Nikołenko.

„Jak widzimy, sytuacja na półwyspie pogarsza się. Nielegalne aresztowania, bezpodstawne oskarżenia i ataki na obrońców praw człowieka i adwokatów stają się coraz poważniejsze. Ponadto Moskwa zaczęła wdrażać politykę zmiany sytuacji demograficznej na okupowanym terytorium Ukrainy, co stanowi rażące naruszenie prawa międzynarodowego. Oczywiście ONZ musi zdecydowanie zareagować na te i inne nielegalne działania Federacji Rosyjskiej” - dodał dyplomata.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-