Integracja europejska jest kluczowym instrumentem dla Ukrainy w walce z Rosją - eksperci

Integracja europejska jest kluczowym instrumentem dla Ukrainy w walce z Rosją - eksperci

Ukrinform
Integracja europejska jest dziś głównym instrumentem dla Ukrainy w konfrontacji z Rosją – powiedział podczas konferencji prasowej dyrektor programów polityki zagranicznej Centrum Razumkowa, Mychaiło Paszkow, donosi korespondent Ukrinform.

„Czego Ukraina może oczekiwać od UE? Najważniejszym zadaniem ukraińskiej polityki zagranicznej jest utrzymanie wsparcia w konfrontacji z Federacją Rosyjską, utrzymanie frontu sankcyjnego. Integracja europejska, wraz z integracją euroatlantycką, jest najważniejszym, głównym narzędziem w przeciwdziałaniu rosyjskiej ekspansji”- podkreślił Paszkow.

Komentując ankietę ekspercką przeprowadzoną przez Fundację Inicjatyw Demokratycznych i poświęconą 30. rocznicy upadku muru berlińskiego, zauważył, że wdrożenie zasad i standardów UE na Ukrainie jest dla nas ważne.

„Większość ekspertów uważa, że ​​przede wszystkim musimy mieć perspektywę członkostwa. Jest to oczywiście ważny impuls ideologiczny. Z drugiej strony integracja europejska jest procesem niekończącym się. Nie kończy się na członkostwie. Integracja europejska musi być stale potwierdzana i rozwijana, nawet poza UE - podkreślił Paszkow.

Według niego, istnieje wiele przykładów innych krajów UE , w których polityka wewnętrzna nie jest w pełni zgodna z europejskimi normami, zasadami i standardami, a także Ukrainy.

„Rząd stale informuje o wdrażaniu umowy stowarzyszeniowej. Oczywiście ważniejszym wskaźnikiem byłoby ujawnienie, jakie zmiany jakościowe miały miejsce w różnych sektorach gospodarki poprzez wdrożenie tych norm i standardów. A co najważniejsze, jak wpłynęło to na społeczne odczucia obywateli. Jednym z problemów jest to, że chociaż Petro Poroszenko, miał pewne osiągnięcia w zakresie integracji europejskiej, zostały one w dużej mierze wdrożone za pomocą środków pozaeuropejskich. Dlatego niezwykle ważne jest dla nas, aby iść dalej w tym kierunku, jasne jest, że kierujemy się zmianami, ale w tym kierunku, który jest kluczową gwarancją konfrontacji z Federacją Rosyjską ”- powiedział Paszkow.

Fundacja „Inicjatywy demokratyczne” imienia Ilka Kuczeriwa przeprowadziła ankietę ekspercką w dniach 30 października - 4 listopada 2019 r., aby ocenić historyczne wydarzenie - upadek muru berlińskiego - dotyczące tego, jak wpłynęło to na przyszłość Europy i Ukrainy, jaka może być przyszłość projektu europejskiego i czy Ukraina stanie się jego częścią. W badaniu wzięło udział 26 ekspertów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-