Zełenski - o śledztwach NABU i SAP w sprawie czołowych skorumpowanych urzędników: macie wolną rękę

Zełenski - o śledztwach NABU i SAP w sprawie czołowych skorumpowanych urzędników: macie wolną rękę

wideo
Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski obiecał nie wywierać presji na Narodowe Biuro Antykorupcyjne i Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną, ale wezwał ich do pociągnięcia do odpowiedzialności najwyższych skorumpowanych urzędników.

Stwierdził to podczas spotkania z pracownikami NABU i SAP, które było transmitowane na żywo na stronie Biura Prezydenta na Facebooku.

„Oto główne pytanie, dlaczego przyszedłem do was z moimi kolegami: aby naładować was tą energią, abyście zrozumieli, nie będziemy i nie chcemy na was wywierać presji. Ale tak naprawdę, jako ludzie reprezentujący społeczeństwo ... ja, jako wybrany na prezydenta Ukrainy, chcę, abyście wiedzieli, że macie wolną rękę. Proszę, naprawdę chcemy, aby wszyscy skorumpowani urzędnicy, wszyscy najwyżsi skorumpowani urzędnicy odpowiedzieli zgodnie z prawem, aby naprawdę otrzymywali zasłużone wyroki”, powiedział Zełenski.

Podkreślił, że społeczeństwo ma teraz wielką nadzieję na triumf sprawiedliwości i postawienie przed sądem osób oskarżonych za korupcję.

„Dzięki nam macie wolną rękę, i odwrotnie, jako przedstawiciele społeczeństwa chcielibyśmy, aby ręce były związane u tych, którzy zasłużyli na to już dawno”, Zełenski obiecał NABU i SAP.

Jednocześnie nalegał, aby informować go, jeśli ktoś będzie wywierał presję na detektywów i prokuratorów. I dodał, że na takie osoby „będą wywierać presję”.

Jak informował Ukrinform, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podczas maratonu prasowego 10 października powiedział, że funkcjonariusze organów ścigania powinni przedstawić wyniki dochodzenia w kilku głośnych sprawach dotyczących korupcji do dnia 1listopada br.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-