Putin sprzeciwia się włączeniu USA do „formatu normandzkiego”

Putin sprzeciwia się włączeniu USA do „formatu normandzkiego”

Ukrinform
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Rosja sprzeciwia się propozycjom przyłączenia się USA do rozmów o zakończeniu wojny w Donbasie w „formacie normandzkim”, których stroną są Ukraina, Rosja, Niemcy i Francja - donosi TASS .

„Pomysł na ewentualne przystąpienie USA do tego (normandzkiego - red.) formatu nie jest popierany (na Kremlu - red.)” - powiedział Pieskow.

Tak zareagował na oświadczenie prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki, że niemożliwe byłoby rozwiązanie konfliktu w Donbasie bez udziału USA.

Według Kremla główne wysiłki w celu rozwiązania tej sytuacji powinny koncentrować się na obecnym „formacie normandzkim”: „Z ogólnego punktu widzenia uczestników tego formatu nie ma obecnie alternatywy dla niego”.

Przypomnijmy, prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział 1 października, że ​​Ukraina zgodziła się na tekst „formuły Steinmeiera”. 3 października Zełenski wyjaśnił Ukraińcom ostatnie działania władz w celu rozwiązania konfliktu w Donbasie, w szczególności w odniesieniu do „formuły Steinmeiera”. Jedną z pozytywnych konsekwencji takiej decyzji nazwał okazję do odblokowania spotkań na najwyższym poziomie w „formacie normandzkim”.

Wcześniej, jeszcze przed inauguracją Wołodymyr Zełenski, zaproponowano dołączenie do „normandzkiego formatu” Stanów Zjednoczonych.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-