Uczestnicy akcji protestacyjnej na Majdanie wystosowali apel do Prezydenta i Parlamentu

Uczestnicy akcji protestacyjnej na Majdanie wystosowali apel do Prezydenta i Parlamentu

zdjęcie
Ukrinform
Wczoraj odbyła się akcja na Placu Niezależności w Kijowie przeciwko zgody władz ukraińskich dla „formuły Steinmeiera” dla Donbasu.

Uczestnicy akcji protestacyjnej na Majdanie wystosowali apel do Prezydenta i Parlamentu

Po wykonaniu hymnu narodowego uczestnicy akcji przenieśli się do biura prezydenckiego i kwartału rządowego - donosi korespondent Ukrinform.

W akcji wzięło udział kilka tysięcy osób. Przez ponad dwie godziny ze sceny zamontowanej blisko Placu Niezależności występowali politycy, działacze obywatelscy, wojskowi oraz muzycy.

Mówcy opowiadali się przeciwko wycofaniu wojsk ukraińskich w Donbasie, podpisaniu „formuły Steinmeiera” i rezygnacji z ukraińskich interesów w walce z rosyjską agresją.

Zgodnie z wynikami akcji jego organizatorzy odczytali ostatni apel, w którym nalegają, aby zapobiec poddaniu się Ukrainy przez rosyjską agresję, i w szczególności nalegają, aby nie dopuścić do podjęcia jakichkolwiek decyzji, które doprowadziłyby do rezygnacji z ukraińskich interesów.

Autorzy wzywają również prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, Radę Najwyższą i rząd do sformułowania i wdrożenia polityki państwa wobec Rosji na terytoriach okupowanych w oparciu o obowiązujące prawo Ukrainy dotyczące charakteru samorządu lokalnego w niektórych regionach Doniecka i Ługańska.

„Donbas i Krym powinni wrócić na Ukrainę bez żadnych warunków Kremla” - podkreślili organizatorzy akcji.

Zapowiedzieli także podobne protesty 14 października, w Dzień Obrońcy Ukrainy.

Akcja, zorganizowana przez Ruch Oporu Kapitulacji, odbywały się pod flagami narodowymi, bez symboliki partyjnej.

Przypomnijmy, 6 października około 10 000 osób wzięło udział w akcji „Nie-kapitulacji”.

Takie akcje rozpoczęły się po 1 października w miastach Ukrainy, kiedy prezydent Wołodymyr Zeleński powiedział, że ​​Ukraina zgodziła się na tekst „formuły Steinmeiera”. Jak stwierdził, przewiduje ona zatwierdzenie na Ukrainie tymczasowej ustawy o szczególnym statusie Donbasu, która wejdzie w życie, pod warunkiem że OBWE uzna wybory lokalne na tych terytoriach za demokratyczne.

Według prezydenta nowe prawo nie przekroczy żadnej „czerwonej linii” i „nigdy nie będzie żadnego poddania się”.

Po tym jak partie ukraińskie, aktywiści i działacze obywatelscy, masowo protestowali przeciwko tej formule, 3 października prezydent Zełenski nagrał wideo wyjaśniające Ukraińcom ostatnie działania władz w celu rozwiązania konfliktu w Donbasie, w tym formułę Steinmeiera, i zapewnił, że „nigdy nie podda Ukrainy”.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-