Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego oficjalnie wstąpił na tron

Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego oficjalnie wstąpił na tron

Ukrinform
W niedzielę, w Soborze Sofijskim (Sobór Mądrości Bożej) w Kijowie głowa Cerkwi Prawosławnej Ukrainy, metropolita kijowski i całej Ukrainy, Epifaniusz, został oficjalnie intronizowany, podaje korespondent Ukrinform.

Intronizacji dokonali: przedstawiciel Patriarchy ekumenicznego Bartłomieja, metropolita Galii Emmanuel, metropolita Macary, który wcześniej był zwierzchnikiem Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego (UAKP), a także metropolita Symeon, który dołączył do KPU z Kościoła Patriarchatu Moskiewskiego.

Od momentu intronizacji Epifaniusz stał się pełnoprawnym metropolitą Kijowa i całej Ukrainy.

W uroczystości wziął udział prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i jego żona Maryna Poroszenko.

Po intronizacji Metropolity Epifaniusza zaplanowano pierwsze spotkanie Świętego Synodu Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego. Na Świętym Synodzie, muszą ostatecznie wyznaczyć i zatwierdzić stanowiska synodalnej administracji, które będą odpowiadać w przyszłości za rozwój zjednoczonej lokalnej cerkwi.

Podczas Soboru zjednoczeniowego 15 grudnia Metropolita Epifaniusz został wybrany zwierzchnikiem Prawosławnego Kościoła Ukrainy. 6 stycznia otrzymał Tomos o autokefalii Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego z rąk Patriarchy ekumenicznego Bartłomieja.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-