Ukraina może podpisać umowę o wolnym handlu z Turcją już w lutym - poseł

Ukraina może podpisać umowę o wolnym handlu z Turcją już w lutym - poseł

zdjęcie
Ukrinform
Umowa o wolnym handlu między Ukrainą a Turcją może zostać podpisana w lutym, podczas wizyty prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana w Kijowie, gdzie planowane jest posiedzenie Rady Strategicznej wysokiego szczebla.

Roman Hryszczuk, współprzewodniczący grupy ds. stosunków międzyparlamentarnych z Turcją, powiedział to w komentarzu dla Ukrinformu po wynikach pierwszego dnia wizyty w Ankarze.

„Podczas wizyty rozmawialiśmy o sprawach gospodarczych, o strefie wolnego handlu. Teraz jesteśmy o krok od podpisania umowy o wolnym handlu. Mamy nadzieję, że 3 lutego, kiedy odbędzie się wizyta pana Erdogana na Ukrainie, zostanie podpisana umowa, która jeszcze bardziej da impuls do osiągnięcia celu 10 miliardów dolarów w obrotach handlowych między Ukrainą a Turcją” – powiedział Roman Hryszczuk.

Podczas spotkań w parlamencie i MSZ Turcji ukraińscy parlamentarzyści podziękowali Turcji za wspieranie integralności terytorialnej Ukrainy, wspieranie Platformy Krymskiej i udział w jej szczycie założycielskim.

Roman Hryszczuk, współprzewodniczący grupy ds. stosunków międzyparlamentarnych z Turcją, wyraził nadzieję, że obecna wizyta będzie impulsem do zacieśniania więzi między parlamentami Ukrainy i Turcji. W tym roku spodziewana jest oficjalna wizyta przewodniczącego Wielkiego Zgromadzenia Narodowego (parlamentu) Turcji Mustafy Shentop na Ukrainie.

Podczas wizyty w Ankarze przedstawiciele parlamentarnego zespołu Rady Najwyższej Ukrainy ds. Stosunków Międzyparlamentarnych z Republiką Turcji spotkali się z przewodniczącym Wielkiego Zgromadzenia Narodowego (Parlamentu) Turcji Mustafą Sentopem, doradcą prezydenta Turcji Yalchin Topcu, przewodniczącym Ukraińsko-Tureckiej Międzyparlamentarnej Grupy Przyjaźni ze strony tureckiej, posłem Tugrul Turkesem i z członkami tej grupy, przewodniczącym tureckiej delegacji parlamentarnej w PASE Ahmetem Yildizem, przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych tureckiego parlamentu Akifem Kılıçem, wiceministrem spraw zagranicznych Turcji Yavuz Selim Kyranem.

Jak informował Ukrinform, prezydent Wołodymyr Zełenski zapowiedział konieczność rozszerzenia porozumień o strefie wolnego handlu z Unią Europejską, Kanadą i Izraelem i spodziewa się podpisania takiego porozumienia z Turcją na początku 2022 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-