Ukraińcy zwracają coraz większą uwagę na problemy środowiskowe - Abramowski

Ukraińcy zwracają coraz większą uwagę na problemy środowiskowe - Abramowski

Ukrinform
Na Ukrainie w ciągu ostatnich dwóch lat znacznie wzrosło zainteresowanie społeczeństwa problemami ochrony środowiska.

Minister Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych Roman Abramowski powiedział to podczas przemówienia na forum ekologicznym zorganizowanym przez ONZ na Ukrainie z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska - informuje korespondent Ukrinformu.

„Na Ukrainie na problemy środowiskowe – prowadziliśmy nawet badania – zwraca uwagę siedmiu z dziesięciu obywateli. Zagadnienia ekologiczne przegrywają z problemami finansowymi, wojną, konfliktami i innymi. Należy jednak zauważyć, że stopniowo, w ciągu dwóch lat, z 13 miejsca w tych samych badaniach, uwaga społeczeństwa na problemy środowiskowe przesunęła się na 7-9 miejsce, według różnych badań. Możemy już powiedzieć, że uwaga społeczeństwa coraz bardziej jest kierowana na problemy środowiskowe” - powiedział Abramowski.

Zaznaczył, że tendencja do zwiększania uwagi ma miejsce na tle pogłębiających się problemów klimatycznych i środowiskowych, problemów ochrony środowiska na Ukrainie.

Abramowski podkreślił również, że rząd potrzebuje wsparcia społeczeństwa obywatelskiego i mediów w rozwiązywaniu palących problemów ekologii i ochrony środowiska.

Jak informowaliśmy, Światowy Dzień Ochrony Środowiska to międzynarodowy dzień Organizacji Narodów Zjednoczonych, obchodzony corocznie 5 czerwca, aby zwrócić uwagę świata na kwestie ochrony środowiska, a także pobudzić zainteresowanie i działania polityczne związane z tymi kwestiami.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-