Już 270000 przedsiębiorców wystąpiło o pomoc „kwarantannową”

Już 270000 przedsiębiorców wystąpiło o pomoc „kwarantannową”

Ukrinform
Już 270000 przedsiębiorców i pracowników wystąpiło o pomoc publiczną w wysokości 8000 hrywien.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal napisał o tym na Facebooku, donosi Ukrinform.

„O pomoc państwa w wysokości 8 tysięcy hrywien wystąpiło 270 tysięcy przedsiębiorców i pracowników najemnych. Jeśli wszystkie dane zostaną wypełnione poprawnie, to w ciągu 10 dni płatność zostanie zaksięgowana na koncie. To już drugi raz od sześciu miesięcy, kiedy rząd uruchamia bezprecedensowy pakiet płatności bezpośrednich dla przedsiębiorstw i pracowników na Ukrainie” - napisał Szmyhal.

Według premiera równolegle z tym KMU aktywnie działa na rzecz zapewnienia przedsiębiorcom dostępu do „taniego pieniądza”. Odnośnie wyników preferencyjnych programów kredytowych: w ramach programu przystępnych kredytów "5-7-9" wydano 13,7 tysięcy pożyczek na ponad 33,6 mld UAH. Inny przystępny program pożyczkowy - gwarancje rządowe na zasadzie portfela - zapewnił 891 pożyczek na łączną kwotę 1,2 miliarda UAH.

Ponadto Szmyhal dodał, że rząd prowadzi negocjacje z Międzynarodowym Bankiem Odbudowy i Rozwoju w celu otwarcia puli 100 mln USD programu pożyczek na preferencyjnych warunkach dla ukraińskich małych i średnich przedsiębiorstw. Chodzi przede wszystkim o biznes zorientowany na eksport i długoterminowe finansowanie.

Jak podawał Ukrinform, 9 kwietnia weszła w życie ustawa o udzielaniu pomocy finansowej w wysokości 8 tysięcy hrywien przedsiębiorcom, którzy zaprzestali działalności z powodu ograniczeń kwarantanny w „czerwonych” strefach.

Zgodnie z prawem ubezpieczony przedsiębiorca indywidualny lub pracujący dla niego pracownik ma prawo do pomocy z budżetu państwa na podstawie niezależnego odwołania w wysokości 8000 UAH. Dodatkowo przedsiębiorcy i pracownicy mogą potencjalnie liczyć na pomoc władz lokalnych w wysokości ustalonej przez samorządy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-