W budżecie na walkę z koronawirusem znajduje się ponad 20 miliardów - Marczenko

W budżecie na walkę z koronawirusem znajduje się ponad 20 miliardów - Marczenko

Ukrinform
W budżecie państwa na początek 2021 roku na walkę z koronawirusem przewidziano ponad 20 mld hrywien.

Według Ukrinformu minister finansów Serhyj Marczenko powiedział to w wywiadzie dla LIGA.net, podał służba prasowa ministerstwa.

„Na początku 2021 roku powstało saldo 6,1 mld UAH ... Część środków z tego salda, zgodnie z decyzjami rządu z 2021 roku, została już przeznaczona na zakup szczepionek przeciwko COVID-19 i opłacenie wykonania szczepień, dokończenie świadczenia jednorazowej pomocy finansowej dla przedsiębiorców, którzy mogą utracić dochody podczas kwarantanny, zabezpieczenia materialnego z tytułu czasowej niezdolności do pracy oraz wypłaty zasiłku dla bezrobotnych. Uwzględniając powyższe, łączna kwota środków na zakup szczepionek to 4 mld UAH, również posiadamy 17,3 miliardów UAH ze środków przeznaczonych na Służbę Zdrowia - to pełen zakres kosztów, jakie trzeba ponieść, by walczyć z pandemią”- powiedział Marczenko.

Według niego, jeśli potrzebne jest finansowanie pewnych specjalnych wydatków „covidowych”, to trzeba złożyć wniosek, a Ministerstwo Finansów znajdzie fundusze.

„W zeszłym roku zawsze znajdowaliśmy okazję, na przykład, do realokacji wydatków z innych pozycji budżetowych. Ważne jest jednak, abyśmy zrozumieli, do jakich celów te środki są nam potrzebne” - wspomina Marczenko.

Zwrócił uwagę, że środki, które zostały przeznaczone na finansowanie Służby Zdrowia, są wystarczające, aby rozwiązać wszystkie niezbędne kwestie.

„Nie stworzyliśmy specjalnego pakietu ratunkowego, ale takim pakietem jest koszt szczepień. To powinien być nasz priorytet: fundusze można przeznaczyć na leczenie, ale myślę, że lepiej jest działać proaktywnie” - podkreślił Marczenko.

Jak podawał Ukrinform, w 2020 roku rząd przeznaczył 78,4 mld UAH środków na Funduszu do walki z COVID-19, z czego 84,8% zostało faktycznie wykorzystane przez głównych decydentów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-