Szwajcarska firma - producent taboru kolejowego, może rozpocząć produkcję w kijowskim zakładzie

Szwajcarska firma - producent taboru kolejowego, może rozpocząć produkcję w kijowskim zakładzie

Ukrinform
Szwajcarski producent taboru kolejowego firma Stadler bada możliwość lokalizacji produkcji w Kijowskich Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego (KEWRZ).

Według Ukrinformu, zostało to ogłoszone na stronie internetowej SA „Ukrzaliznyca”

„Przedstawiciele szwajcarskiej firmy Stadler Rail AG, specjalizującej się w produkcji taboru kolejowego, odbyli 23 lutego wizytę roboczą w Kijowskich Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego (KEWRZ) w celu zbadania możliwości zlokalizowania produkcji” - czytamy w oświadczeniu.

Zwraca się uwagę, że Stadler uważany jest za jednego z potencjalnych dostawców taboru kolejowego dla ogłoszonego przez Prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego projektu integracji kolei z systemem komunikacji miejskiej - City Express - poprzez połączenie dużych miast z ich miastami satelickimi w jedną przestrzeń transportową.

Zgodnie z wypowiedzią członka zarządu SA Ukrzaliznycy, dyrektora oddziału „Spółki Pasażerskiej” Aleksandra Percowskiego, obecnie UZ jest gotowa podzielić się swoją wizją i planami projektowymi z potencjalnymi inwestorami i podejmie decyzje w oparciu o studium wykonalności, efekt ekonomiczny i stopień lokalizacja produkcji.

Jak informowaliśmy, Prezes Zarządu SA „Ukrzaliznyca” Wołodymyr Żhmak na początku lutego wziął udział w spotkaniu Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego z kierownictwem Stadler Rail AG, podczas którego omówili perspektywy współpracy, a w szczególności możliwość rozpoczęcia produkcji taboru kolejowego na Ukrainie w celu odnowienia składów pociągów podmiejskich.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-