Zełenski podpisał ustawę o obniżeniu podatku VAT od importu produktów rolnych

Zełenski podpisał ustawę o obniżeniu podatku VAT od importu produktów rolnych

Ukrinform
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o obniżeniu stawki VAT na niektóre rodzaje produktów rolnych.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa głowy państwa.

„Ustawa ma na celu wsparcie produkcji rolnej na Ukrainie, przyciągnięcie inwestycji w rolnictwo i zwiększenie konkurencyjności” - czytamy w komunikacie.

Wdrożenie ustawy zmniejszy również motywację podatników do optymalizacji zobowiązań podatkowych z tytułu podatku VAT od działalności związanej z odpowiednimi produktami, co ograniczy straty budżetowe i przyczyni się do wychodzenia z szarej strefy w zakresie produkcji rolnej.

Należy zauważyć, że dokument przewiduje obniżenie stawki VAT z 20% do 14% na operacje związane z dostawą i importem niektórych rodzajów produktów rolnych na terytorium Ukrainy, w tym: bydła, trzody chlewnej, mleka pełnego, pszenicy i żyta, jęczmienia, owsa, kukurydzy, soji, buraków cukrowych, nasion lnu, rzepaku, słonecznika i innych nasion oleistych.

Jak informował Ukrinform, Rada Najwyższa przyjęła Ustawę „O zmianie Kodeksu Podatkowego Ukrainy w sprawie stawki podatku od towarów i usług dla operacji dostaw określonych rodzajów”.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-