Narodowy Bank Ukrainy utrzymał stopę dyskontową na poziomie 6%

Narodowy Bank Ukrainy utrzymał stopę dyskontową na poziomie 6%

Ukrinform
Narodowy Bank Ukrainy zdecydował się nie zmieniać stopy dyskontowej i pozostawić ją na poziomie 6%.

Powiedział to na konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Ukrainy Kyrył Szewczenko, relacjonuje korespondent Ukrinformu.

„Zarząd Narodowego Banku Ukrainy podjął decyzję o pozostawieniu stopy dyskontowej na niezmienionym poziomie 6%” - powiedział Szewczenko.

Narodowy Bank Ukrainy zwraca uwagę, że dalsza polityka pieniężna będzie miała na celu zapewnienie odpowiedniej równowagi między reagowaniem na ryzyka inflacyjne a wspieraniem ożywienia gospodarczego.

Jak podawał Ukrinform, dnia 25 kwietnia 2019 roku NBU po raz pierwszy od 2 lat obniżył stopę dyskontową o 0,5% - do 17,5%. Od tego czasu stopa dyskontowa jest regularnie obniżana. Obniżenie stopy dyskontowej do 6% nastąpiło decyzją Zarządu Narodowego Banku Ukrainy w dniu 12 czerwca 2020 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-