W obwodzie połtawskim odkryto duże złoża gazu

W obwodzie połtawskim odkryto duże złoża gazu

Ukrinform
AO Ukrhazwydobuwannia, należący do grupy Naftohazu, odkrył nowe, wielce obiecujące pole gazowe z potwierdzonymi zasobami 200 milionów metrów sześciennych gazu.

Ukrinform został o tym poinformowany przez służbę prasową Naftohazu.

„Naftohaz nadal aktywnie zagospodarowuje nowe złoża ropy naftowej i gazu pozyskane od państwa w poprzednich latach. Na jednym z nich, w obwodzie połtawskim, firma odkryła nowe wielce obiecujące pole gazowe - Żemczużne. Odkrycie złoża stało się możliwe dzięki pracom poszukiwawczym w trudnych warunkach geologicznych na znacznych głębokościach - ponad 6000 m. Na podstawie ich wyników firma wykonała odwiert próbny, który potwierdził złoża gazu i uzyskano przepływ gazu - prawie 100 tys. metrów sześciennych dziennie” - czytamy w komunikacie.

Eksplorowane zasoby złoża Żemczużne obejmują 200 miliardów metrów sześciennych gazu, a potencjalne zasoby i zapasy ponad 2 milionów metrów sześciennych dziennie. Całkowita powierzchnia nowego pola to 213 km 2, w jego granicach zidentyfikowano 5 pól gazowych.

Odwiert o głębokości 6150 m wykonali specjaliści z własnego oddziału wiertniczego Ukrburhazu. Po raz pierwszy przetestowano tam nową wiertnicę firmy Bentec.

Aby szczegółowo opisać strukturę geologiczną pola Żemczużne i określić optymalne lokalizacje do wiercenia nowych otworów, firma planuje rozpocząć badania sejsmiczne 3D.

Jak informowaliśmy, pod koniec listopada rząd przyznał Naftohazowi prawo do eksploracji terenów po ukraińskiej części szelfu Morza Czarnego. Już w 2021 roku Naftohaz planuje rozpocząć prace poszukiwawcze na morzu, pod warunkiem szybkiego przejścia procedur koncesyjnych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-