Moody's podwyższył rating PrivatBanku

Moody's podwyższył rating PrivatBanku

Ukrinform
Międzynarodowa agencja ratingowa Moody's podniosła ratingi PrivatBanku, w szczególności długoterminowy rating depozytów walutowych z „Caa1” do „B3”, perspektywa stabilna.

Jak podaje Ukrinform, informację taką podano w komunikacie prasowym banku, którym dysponuje agencja.

Zwraca się uwagę, że 10 grudnia międzynarodowa agencja ratingowa Moody's Investors Service podniosła ratingi PrivatBanku, w szczególności długoterminowy rating depozytów w walutach obcych z „Caa1” do „B3” z perspektywą stabilną.

Moody's zauważa, że ​​podwyższenie ratingów PrivatBanku do poziomu suwerennego ratingu Ukrainy wynika ze zmian w metodologii ustalania ratingów banków na rynkach, w szczególności najpotężniejsze instytucje finansowe w kraju mogą teraz mieć ratingi równe lub wyższe od suwerennego ratingu.

Jak podawał Ukrinform, w okresie styczeń-wrzesień 2020 roku zysk PrivatBanku wyniósł 21,3 mld UAH, z czego 19 mld UAH pochodziło z obsługi klienta i przeprowadzonych operacji bankowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-