Szmyhal uznał pomoc makro finansową z UE w wysokości 600 mln euro za ważny sygnał

Szmyhal uznał pomoc makro finansową z UE w wysokości 600 mln euro za ważny sygnał

Ukrinform
Decyzja Unii Europejskiej o przyznaniu Ukrainie pierwszej transzy pomocy makro finansowej w wysokości 600 mln euro jest ważnym sygnałem ze strony partnerów europejskich i świadczy o poparciu dla kursu integracji europejskiej państwa.

Premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział to podczas posiedzenia Rady Ministrów - podał korespondent Ukrinformu.

„Dziś zdecydowano o przyznaniu transzy pomocy makro finansowej z Unii Europejskiej w wysokości 600 mln euro. To ważny sygnał od naszych europejskich partnerów, bo takie decyzje świadczą o poparciu dla naszego kursu integracji europejskiej i reform, które zachodzą na Ukrainie” - powiedział Szmyhal.

Podziękował europejskim partnerom za pomoc udzieloną Ukrainie w kontekście kryzysu związanego koronawirusem.

Jak podawał Ukrinform, Komisja Europejska przekazała Ukrainie 600 mln euro pomocy makro finansowej związanej z przezwyciężaniem skutków pandemii COVID-19.

W kwietniu Komisja Europejska podjęła decyzję o przyznaniu Ukrainie 1,2 mld euro pomocy makrofinansowej w związku z pandemią COVID-19.

Wcześniej Komisja Europejska zdecydowała się udzielić Ukrainie pomocy w wysokości 190 mln euro na wsparcie systemu opieki zdrowotnej, gospodarki, małych i średnich przedsiębiorstw oraz ochronę grup ludności znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Oddzielnie UE przeznaczyła 13 mln euro na potrzeby humanitarne w Donbasie.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-