Deficyt budżetowy-2021 zmniejszono o 24 mld po negocjacjach z MFW - Marczenko

Deficyt budżetowy-2021 zmniejszono o 24 mld po negocjacjach z MFW - Marczenko

Ukrinform
Ministerstwo Finansów w projekcie budżetu państwa na 2021 rok  zmniejszyło deficyt o 24 mld hrywien.

Jak donosi korespondent Ukrinformu, powiedział to minister finansów Serhij Marczenko na briefingu po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu.

„Mieliśmy trudne negocjacje z MFW przede wszystkim dlatego, że musimy znaleźć kompromis w sprawie wydatków i deficytu. Uzgodniliśmy parametry deficytu (budżet - red.) I byliśmy zmuszeni zmniejszyć deficyt budżetowy, ponieważ obliczenia, które przebrzmiały na pierwszym czytaniu musieliśmy skorygować ze względu na nasze możliwości kredytowe. Skorygowaliśmy deficyt budżetowy na sumę 24 mld UAH. Częściowo zrewidowaliśmy zarówno przychody, jak i wydatki” - powiedział Marczenko.

Według niego głównym zadaniem, które przyświecało resortowi w przygotowaniu projektu budżetu na 2021 rok do drugiego czytania, było wsparcie obywateli w okresie pandemii, wsparcie działalności gospodarczej, zapewnienie nakładów inwestycyjnych oraz kontynuacja procesów transformacyjnych rozwoju kraju w ważnych obszarach.

„Liczymy na szybkie rozpatrzenie budżetu w parlamencie i jesteśmy gotowi do współpracy z posłami” - powiedział minister.

Jak zaznaczyło ministerstwo, dochody projektu budżetu państwa na 2021 rok wzrosły o 21 mld hrywien i szacowane są na 1 bln 92 mld hrywien. W projekcie budżetu państwa na 2021 rok przewidziano wydatki w wysokości 1 bln 328 mld hrywien.

Jak informował wcześniej Ukrinform, Gabinet Ministrów zatwierdził projekt budżetu państwa na 2021 rok i przesłał go do drugiego czytania do Rady Najwyższej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-