Szmyhal: Szybko zbliżamy się do wspólnego stanowiska z MFW

Szmyhal: Szybko zbliżamy się do wspólnego stanowiska z MFW

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal mówi, że Ukraina poczyniła znaczne postępy w wypełnianiu zobowiązań wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Jak donosi Ukrinform, napisał o tym w Telegramie.

„Szybko zbliżamy nasze stanowisko do stanowiska MFW. Właśnie odbyliśmy owocne spotkanie z naszymi międzynarodowymi partnerami z Funduszu. Ukraina poczyniła znaczne postępy w wypełnianiu zobowiązań” - podkreślił szef rządu.

Szmyhal podziękował MFW i szefowi Europejskiego Departamentu Funduszu Alfredowi Kammerowi za dialog.

„Silne partnerstwo z MFW jest gwarancją długoterminowej stabilności Ukrainy” - powiedział Premier.

Jak podawał Ukrinform, 9 czerwca 2020 roku zarząd MFW zatwierdził program kredytów stand-by dla Ukrainy, który przewiduje finansowanie w wysokości 5 mld USD przez okres 18 miesięcy. Pierwsza transza w wysokości 2,1 mld $ została przydzielona natychmiast. Aby otrzymać następne płatności, Ukraina musi spełnić warunki MFW dotyczące przeprowadzenia reform i realizacji celów podpisanego memorandum.

Polityka porozumienia między Ukrainą a MFW koncentruje się na czterech priorytetach. Wśród nich - łagodzenie skutków ekonomicznych kryzysu, w tym poprzez wspieranie ludności i biznesu; zapewnienie trwałej niezależności Narodowego Banku Ukrainy i elastycznego kursu walutowego, a także promowanie kluczowych działań administracji państwowej i walkę z korupcją w celu zachowania i pogłębienia najnowszych osiągnięć na tym polu.

Do końca 2020 roku Ukraina spodziewa się otrzymać 700 mln USD zgodnie z programem stand-by.

Rząd powołał dnia 21 października międzyresortową grupę roboczą w celu koordynowania procesu negocjacyjnego z Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-