Ministerstwo Energetyki proponuje przeznaczyć 150 mln na „ciepłe pożyczki” w 2021 roku

Ministerstwo Energetyki proponuje przeznaczyć 150 mln na „ciepłe pożyczki” w 2021 roku

Ukrinform
Ministerstwo Energetyki proponuje przeznaczyć w projekcie budżetu na 2021 rok 150 mln na program „ciepłych pożyczek”.

Według Ukrinformu poinformowała o tym służba prasowa Ministerstwa Energetyki.

„Efektywność energetyczna pozostaje jednym z priorytetów Ministerstwa Energetyki. Planuje się przeznaczyć 150 mln UAH na program „ciepłych pożyczek”” - czytamy w komunikacie.

Ministerstwo proponuje również zapewnienie środków na wpłatę części składki Ukrainy do Funduszu Partnerstwa Wschodnioeuropejskiego na rzecz Efektywności Energetycznej i Środowiska. Całkowity wkład to 10 milionów euro. Planowane są płatności w równych ratach przez okres 5 lat. Dlatego na ten cel w przyszłym roku należy przeznaczyć 2 mln euro (69,5 mln UAH).

„Współpraca z Funduszem daje możliwość dostępu do środków znacznie przewyższających wysokość składki. Środki te będą udostępniane na zasadzie bezzwrotnej. Będą one przeznaczone na wspólne projekty inwestycyjne z międzynarodowymi organizacjami finansowymi, mające na celu poprawę efektywności energetycznej w zakresie mediów, ochrony środowiska, gospodarki odpadami oraz wykorzystanie odnawialnych i alternatywnych źródeł energii na Ukrainie ”- wyjaśniono w Ministerstwie Energetyki.

Według stanu na grudzień 2019 roku na Ukrainie do finansowania w ramach Funduszu E5P przyjęto 22 projekty o łącznej wartości ponad 516 mln euro.

W przedstawionym do pierwszego czytania projekcie budżetu na 2021 rok zabrakło środków na finansowanie działań w zakresie efektywności energetycznej.

W sumie w całym okresie działania programu 850 tysięcy uczestników otrzymało ponad 335 tysięcy „ciepłych pożyczek” o wartości ponad 8,6 mld UAH, z czego ponad 3 mld UAH zostało zrefundowanych z budżetu państwa. W 2020 roku zaciągnięto prawie 18 tysięcy „ciepłych pożyczek” na kwotę ponad 1 mld UAH.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-