Gabinet Ministrów rozważa możliwość kontynuacji programu „ciepłych pożyczek” i w 2021roku

Gabinet Ministrów rozważa możliwość kontynuacji programu „ciepłych pożyczek” i w 2021roku

Ukrinform
Gabinet Ministrów rozważa dodanie do projektu budżetu na 2021 rok kosztów programu „ciepłe pożyczki”.

Jak poinformował Ukrinform, podczas jedenastego Europejsko-Ukraińskiego Dnia Energetyki stwierdziła o tym p.o. Ministra Energetyki Olha Busławiec.

Zauważyła, że ​​w celu wsparcia środków na rzecz efektywności energetycznej istnieje nie tylko Fundusz na Rzecz Efektywności Energetycznej, ale także program pozyskiwania odpowiednich środków, „ciepłe pożyczki” dla ludności. Zgodnie ze słowami p.o Ministra, w modernizację energetyczną zainwestowano 1 miliard hrywien, a 1/3 tej kwoty została zrekompensowana z budżetu państwa. Busławiec stwierdziła, że środki w zakresie efektywności energetycznej pomagają obniżyć rachunki za media o 20-40%.

„W zeszłym tygodniu, przed przekazaniem projektu budżetu państwa do Rady Najwyższej, rozmawialiśmy o konieczności kontynuowania przez kolejny rok państwowego docelowego programu „ciepłych pożyczek”. Uważamy, że jest to bardzo skuteczny i społecznie zorientowany program. Finalizując budżet, będziemy przeznaczać pieniądze na te cele, które poparł Premier”- powiedziała Busławiec.

Jak podawał Ukrinform, od początku 2020 roku ponad 100 tysięcy ukraińskich rodzin skorzystało z programu „ciepłych pożyczek”, z którego na termomodernizację pozyskano ponad miliard hrywien. Zgodnie ze słowami p.o. Prezesa Państwowej Agencji Efektywności Energetycznej i Oszczędzania Energii Konstantyna Gury, w ciągu 6 lat trwania programu około 850 tys. Ukraińców zainwestowało w działania energooszczędne ponad 8,6 mld UAH, a państwo wsparło ich w tym udzielając 3,2 mld UAH „ciepłych pożyczek”. Państwowa Agencja Efektywności Energetycznej przy wsparciu Ministerstwa Energetyki opracowała już i przekazała Rządowi do rozpatrzenia projekt decyzji w sprawie przedłużenia i rozszerzenia programu na 2021 rok.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-