Putin i Erdogan uruchamiają Turkish Stream omijając Ukrainę

Putin i Erdogan uruchamiają Turkish Stream omijając Ukrainę

zdjęcie
Ukrinform
W Stambule uruchomiono gazociąg Turkish Stream omijający Ukrainę.

W ceremonii inaugurującej prace gazociągu wzięli udział Prezydenci Turcji i Federacji Rosyjskiej Recep Tayyip Erdogan i Władimir Putin - donosi korespondent Ukrinform.

„Dzięki realizacji tego projektu ... 15,75 miliarda metrów sześciennych gazu zostanie bezpośrednio dostarczone do naszego kraju” - powiedział prezydent Turcji.

W uroczystości uczestniczyli też: premier Bułgarii Bojko Borisow i prezydent Serbii Aleksandr Vuczić.

Przypomnijmy, gazociąg Turkish Stream obejmuje dwa odgałęzienia o pojemności 15,75 miliarda metrów sześciennych gazu rocznie, jeden do dostarczania gazu do Turcji, a drugi do tranzytu do krajów Europy Południowo-Wschodniej.

Długość gazociągu Turkish Stream wynosi ponad 930 km. Dostawy gazu z Federacji Rosyjskiej do Turcji zapewniają stacje sprężarkowe w Russkaya w miejscowości Anapa i terminal odbiorczy w Kiyikoy.

Komisja Europejska oświadczyła już, że zastosuje do europejskiej części gazociągu ogólne przepisy UE, w szczególności przepisy unijnej dyrektywy gazowej, która przewiduje ograniczenia monopolistycznej eksploatacji gazociągów.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-