W Antalyi działa 130 przedsiębiorstw, których właścicielami lub współwłaścicielami są Ukraińcy

W Antalyi działa 130 przedsiębiorstw, których właścicielami lub współwłaścicielami są Ukraińcy

Ukrinform
W tureckiej Antalyi jest 130 przedsiębiorstw będących własnością Ukraińców lub są oni ich współwłaścicielami.

Opowiedział o tym przewodniczący Izby Przemysłowo-Handlowej w Antalyi Davut Getin podczas spotkania z konsulem Ukrainy w Antalyi Wiaczesławem Chomenko, podano zgodnie z oficjalną informacją na stronie konsulatu na Facebooku.

„Obecnie w regionie Antalya zarejestrowanych jest ponad 130 firm, w których Ukraińcy są właścicielami lub współwłaścicielami. Wśród pozytywnych przykładów pracy ukraińskich przedsiębiorstw odnotowano Val-et i Bayadera Group ”, stwierdzono w informacji.

Podczas spotkania rozmawiali także o pogłębionej współpracy na poziomie międzyregionalnym, rozpoczęciu bezpośrednich połączeń lotniczych między Antalyą a ukraińskimi miastami, pomocy w bezpośrednich kontaktach dwustronnych między biznesmenami tureckimi i ukraińskimi, analizy możliwości zorganizowania Dni Ukrainy w Antalyi w celu pełnego zapoznania regionu z ukraińskimi osiągnięciami, kulturą , tradycjami, kuchnią i tym podobne.

Jak wiadomo, turecka Antalya jest jednym z głównych letnich miejsc odpoczynku dla turystów z Ukrainy. Jak dotąd nie ma dokładnych danych na temat liczby Ukraińców, którzy odwiedzili Turcję w tym roku jako turyści. Zostaną podane do wiadomości publicznej później.

W ciągu czterech miesięcy 2019 roku przypływ turystów z Ukrainy do Turcji wzrósł o 13,8% w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku. Od kilku lat z rzędu rośnie liczba turystów z Ukrainy w Turcji. W ubiegłym roku było to około 1,35 miliona ludzi.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-