Rząd wprowadził lustrzane postanowienia w odpowiedzi na sankcje Federacji Rosyjskiej  WIDEO

Rząd wprowadził lustrzane postanowienia w odpowiedzi na sankcje Federacji Rosyjskiej WIDEO

Ukrinform
Gabinet Ministrów wprowadził lustrzane ustawy w odpowiedzi na wprowadzenie ostatnio sankcji wobec Ukrainy przez Federację Rosyjską.

Decyzja została uchwalona na środowym posiedzeniu rządu, donosi korespondent Ukrinform.

„Projekt ustawy rządowej w sprawie zmian w wykazie towarów pochodzących z terytorium Federacji Rosyjskiej jest analizowany w strukturze, w segmentach rynku. Projekt ustawy został opracowany w odpowiedzi na dyskryminujące lub nieprzyjazne działania kraju agresora i w wyniku apeli przedsiębiorstw i stowarzyszeń” - powiedział minister rozwoju gospodarczego i handlu Stepan Kubiw, komentując wprowadzenie lustrzanych sankcji wobec niektórych grup towarów z Federacji Rosyjskiej, a także wprowadzenie specjalnego cła na produkty rosyjskiego pochodzenia od 1 sierpnia.

Zgodnie z projektem uchwały zabronione będzie importowanie określonych grup towarów z kategorii: produkty przemysłowe i rolne, nawozy mineralne, pojazdy transportowe itp.

„Proponujemy zapobiegać wyciekowi kapitału do państwa agresora i zwiększać wykorzystanie mocy produkcyjnych, wzrost dochodów budżetowych na wszystkich poziomach, wsparcie już istniejących i wzrost liczby miejsc pracy. Według statystyk celnych oszacowaliśmy import tych towarów z Rosji w 2018 r. na 510 milionów dolarów ”- powiedział Kubiw.

Drugą pozycją wprowadzoną przez rząd jest wprowadzenie specjalnego cła na towary przywożone z terytorium Federacji Rosyjskiej.

„Począwszy od 1 sierpnia 2019 r., przy przywozie towarów pochodzących z terytorium agresora, niezależnie od innych ceł, nałożone będzie specjalne cło w procentach, zgodnie z kosztem towarów” - powiedział Kubiw.

Opłata zostanie wysłana do specjalnego funduszu budżetu państwa na działania Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego i Handlu, a przed wejściem w życie zmian do ustawy o budżecie w zakresie finansowania Ministerstwa płatności celne będą kierowane do ogólnego funduszu budżetu państwa. Oczekiwane przychody - ponad 3,7 mld UAH.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-