W Zaporożu zbudowano mini-hydroelektrownię

W Zaporożu zbudowano mini-hydroelektrownię

Ukrinform
W Zaporożu zbudowano mini-hydroelektrownię na korycie rzeki Kapustianki. Będzie generować 2,1 miliona kWh energii elektrycznej rocznie.

Dyrektor  firmy Hydropower-1, Anton Seniuk, który realizuje projekt budowy mini-elektrowni wodnej, powiedział to korespondentowi Ukrinformu.

„Zakłada się, że mini-elektrownia wodna będzie generować 2,1 miliona kWh energii elektrycznej rocznie, która będzie sprzedawana do ogólnej sieci po„zielonej” taryfie. Obiekt posiada w pełni zautomatyzowany kompleks urządzeń (turbina, generator, system sterowania) produkowany przez Unię Europejską. Sprzęt ten zapewnia mini-elektrowniom pracę w trybie automatycznym, co pozwala na wykorzystanie energii przepływu wody z maksymalną wydajnością”, powiedział Anton Seniuk.

Moc znamionowa mini-hydroelektrowni - 520 kW. Obiekt położony jest na terenie utylizacji wody zbiornika Kapustianski, położonego nad korytem rzeki Kapustianki, 4 kilometry od miejsca, w którym wpada do Dniepru. Zbiornik został zbudowany w latach 60 ubiegłego wieku w celu gromadzenia osadów powstałych w procesie oczyszczania wody, ich sedymentacji i powrotu oczyszczonej wody z powrotem do rzeki.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-