W 2018 roku Ukrtransgaz zarobił 1,9 miliona na produkcji energii słonecznej

W 2018 roku Ukrtransgaz zarobił 1,9 miliona na produkcji energii słonecznej

Ukrinform
S.A. "Ukrtransgaz" w 2018 r. zarobił 1,9 mln UAH na produkcji i sprzedaży energii słonecznej.

Podały służby prasowe firmy.

„Ukrtransgaz wyprodukował 308 MWh energii elektrycznej w 2018 r. Od grudnia 2017 r. nasz oddział Ukrgaztechswiazi sprzedaje całą energię elektryczną wyprodukowaną przez jednolity system energetyczny Ukrainy – S.A. "Energorynok" w całości za 1,9 mln UAH "- powiedziano w oświadczeniu.

Firma zauważa, że ​​moc elektrowni pozwala w 100% na pokrycie własnego zużycia w oddziale " Ukrgaztechswiazi", a różnica może zostać sprzedana konsumentom zewnętrznym.

"Ukrtransgaz” rozważa możliwość zainstalowania alternatywnych źródeł energii do zasilania odległych małych obiektów HCG. Inżynierowie i finansiści rozważają wykonalność techniczną, ekonomiczną i środowiskową kompleksu, ponieważ celem firmy jest być niezawodnym i wydajnym" - zauważyła firma.

Jak podano, SES została uruchomiona na początku 2017 roku. Składa się z 1140 paneli słonecznych o łącznej mocy 300 kW. Według obliczeń teoretycznych stacja powinna wygenerować 400 MWh  elektryczności rocznie, przy największej ilości energii - 55 MWh miesięcznie - w lipcu, a najmniejsza - 6,2 MWh miesięcznie - w grudniu.

Ta elektrownia słoneczna jest pilotażowym projektem energii odnawialnej w grupie Naftogazu.

Zgodnie z wynikami pilotażowej eksploatacji elektrowni słonecznej Ukrtransgazu, inne przedsiębiorstwa grupy również planują instalację elektrowni słonecznych.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-