Komisja UE monitorująca produkcję mięsa drobiowego rozpoczęła pracę na Ukrainie

Komisja UE monitorująca produkcję mięsa drobiowego rozpoczęła pracę na Ukrainie

Ukrinform
Na Ukrainie od 29 stycznia do 8 lutego 2019 r. będzie pracowała misja inspektorów Komisji Europejskiej, Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (DG SANTE).

Podał oddział prasowy służby państwowej Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa żywności i ochrony konsumentów.

"Misja inspektorów Komisji Europejskiej Dyrekcja Generalna ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (DG SANTE) rozpoczęła pracę, która dotarła na Ukrainę w celu sprawdzenia działań podjętych przez Państwową Służbę Ochrony Konsumentów dotyczących wyników wstępnego audytu systemu kontroli państwa w odniesieniu do mięsa drobiowego i produktów z niego pochodzących, przeznaczone na wywóz do Unii Europejskiej. Misja oceniająca jest przeprowadzana zgodnie z harmonogramem uzgodnionym z UE. Będzie pracować na Ukrainie od 29 stycznia do 8 lutego 2019 roku ", mówi komunikat.

Należy zauważyć, że w ramach misji przedstawiciele DG SANTE spotkali się już z kierownictwem i czołowymi ekspertami Państwowej Służby Konsumentów, zapoznali się z materiałami dotyczącymi realizacji planu działania Państwowej Służby Konsumentów w celu wdrożenia zaleceń Komisji Europejskiej. Planuje się, że inspektorzy odwiedzią region kijowski, stanisławowski, wołyński i czerkaski, spotkają się z przedstawicielami głównych departamentów Państwowej Służby Konsumenckiej i zapoznają się z pracą specjalistycznych przedsiębiorstw.

Komisja w przeciągu miesiąca przygotuje raport i przedłoży go Komisji Europejskiej

Jak informowaliśmy, poprzednia misja inspektorów Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (DG SANTE) przeprowadziła audyt systemu kontroli państwowej nad produkcją mięsa drobiowego i produktów z niego uzyskanych, w okresie od 27 lutego do 9 marca 2018 r.

Jak informowaliśmy, w 2018 roku Ukraina eksportowała produkty rolne i spożywcze za ponad 6,3 miliarda dolarów do krajów Unii Europejskiej. Minister polityki rolnej i żywności Maxim Martyniuk dodał, że obecnie 308 przedsiębiorstw krajowych ma prawo do eksportu do krajów UE, i ich liczba stale rośnie, w tym w takich "tradycyjnie trudnych" kategoriach jak produkty pochodzenia zwierzęcego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-