Nikt nie chce kupić większości obiektów wielkiej prywatyzacji - Niefiedow

Nikt nie chce kupić większości obiektów wielkiej prywatyzacji - Niefiedow

Ukrinform
Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu uważa, że ​​głównym problemem dużej prywatyzacji jest fakt, że prawie nie ma popytu na większość obiektów prywatyzacji na dużą skalę.

Informację taką przekazał w wywiadzie dla portalu DT.UA wiceministr ds. rozwoju gospodarczego i handlu Ukrainy Maxim Niefiedow.

"Szczerze mówiąc, duża prywatyzacja to duży problem, problem jest większy i bardziej skomplikowany niż ogólna koncepcja, że ​​źli politycy nie chcą sprzedawać własności państwowej z powodu własnych interesów korupcyjnych lub populizmu. Nie, to też tam jest, nie zaprzeczę Wszyscy rozumiemy, że w wielu przedsiębiorstwach państwowych, takich jak polipy, pośredniczyli ludzie, którzy zarabiają pieniądze w tych firmach. Rozumiemy, że zarabiają wbrew prawu, mamy nawet wiele spraw karnych i w NABU i  w GPU, które to potwierdzają. To połowa problemów, ale głównym problemem jest to, że nikt nie chce kupować firm, które sprzedajemy "- powiedział Niefiedow.

Zauważył, że w państwie, o którym tak długo opowiadali o świętej własności państwowej, której nikt nie mógł nikomu przekazać, doszli do wniosku, że praktycznie nie ma popytu na większość obiektów prywatyzacji na dużą skalę.

"A są to duże obiekty, często tworzące całe miasta; sprzedając je za jedeną hrywnę - to polityczne samobójstwo, a ja nie jestem nawet pewien, czy istnieją ludzie u władzy, którzy mogą lub mają prawo to zrobić, nawet jeśli sytuacja tego wymaga. Nie są one (obiekty) gotowe do sprzedaży, to znaczy teoretycznie mogą być częściowo przygotowane: trzeba pozbyć się pośredników, zająć się wierzycielami, wypełnić decyzje sądów, ale moim zdaniem jest to utopia, muszę przyznać, że państwo nie ma obecnie środków, by to zrobić”-powiedział Niefiedow.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-