Klimkin: stanowisko Federacji Rosyjskiej podczas rozmów gazowych w Brukseli jest surrealistyczne

Klimkin: stanowisko Federacji Rosyjskiej podczas rozmów gazowych w Brukseli jest surrealistyczne

Ukrinform
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin nazwał stanowisko Federacji Rosyjskiej podczas rozmów gazowych w Brukseli "surrealistycznym".

Oświadczył to podczas wywiadu dla prasy po zakończeniu konsultacji w Brukseli.

"Dobrze, że te konsultacje w ogóle miały miejsce, ponieważ delegacja rosyjska spóźniła się ponad pół godziny, prawdopodobnie czekając na instrukcje. Ale te konsultacje, i tu możecie mnie zacytować, były surrealistyczne "- powiedział ukraiński urzędnik.

Według niego rosyjska delegacja nie ukrywała, że ​​czeka na zmiany polityczne na Ukrainie, czekając na wybory, sugerując, że kolejne konsultacje powinny się odbyć już w "zupełnie innej rzeczywistości politycznej". Aleksiej Miller (szef Gazpromu) podczas konsultacji trzykrotnie podkreślił, że strona rosyjska jest gotowa do kontynuowania obecnych umów, nawet bez konsultacji eksperckich w tej sprawie.

"Strona rosyjska nie bierze pod uwagę faktu, że mamy już zupełnie inne prawodawstwo, inne zasady, inne prawa, które odzwierciedlają prawodawstwo europejskie. I fakt, że musimy przejść od "obecnej umowy" do prawdziwych umów, które będą oparte na przepisach europejskich "- powiedział Klimkin.

Przypomniał, że strona rosyjska z definicji nie uznaje decyzji arbitrażu sztokholmskiego. Jednocześnie sytuacja prawna zmieniła się radykalnie dla europejskich partnerów, dla Ukrainy - dla wszystkich, ale nie dla Rosji.

"Bardzo się cieszę, że dzisiaj razem z delegacją Komisji Europejskiej wyłoniliśmy jedno jasne stanowisko. Nawet Unia Europejska już próbuje wyjaśnić Rosji, która nie chce zrozumieć, że wiele się już zmieniło i trzeba znaleźć kompromis które uległy", dodał ukraiński urzędnik.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-