Rosyjskie sankcje wobec Ukrainy uderzyły w Mołdawię i jej region naddniestrzański

Rosyjskie sankcje wobec Ukrainy uderzyły w Mołdawię i jej region naddniestrzański

Ukrinform
Sankcje gospodarcze nałożone przez Rosję na Ukrainę doprowadzą do zmniejszenia dostaw do Federacji Rosyjskiej towarów przemysłowych z naddniestrzańskiego regionu Mołdawii i praktycznego unieważnienia umów Dodona z Putinem - informuje korespondent Ukrinform w Mołdawii.

Zdaniem ekonomicznych ekspertów decyzja rządu Federacji Rosyjskiej o zakazie importu do Rosji "towarów, których producentem lub reeksporterem jest Ukraina lub które są przewożone tranzytem przez terytorium Ukrainy" uderzy w przedsiębiorstwa przemysłowe znajdujące się w nieuznanym Naddniestrzu, co doprowadzi do utraty około 13. milionów dolarów.

Również decyzja rosyjskiego rządu uderzy w przedwyborcze umowy prezydenta Mołdawii Igora Dodona i rosyjskiego prezydenta Władimira Putina o zniesieniu na pół roku ceł na przywóz owoców i warzyw z Mołdawii.

Praktycznie decyzja rządu Federacji Rosyjskiej z 29 grudnia 2018 r. Blokuje główny kanał mołdawskiego eksportu do Rosji. Na razie eksperci milczą na temat wielkości strat poniesionych przez samą Mołdawię.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2019 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-