Ostrzał obwodu chmielnickiego: pięć osób zostało rannych w wyniku uderzenia w obiekt przemysłowy

Ostrzał obwodu chmielnickiego: pięć osób zostało rannych w wyniku uderzenia w obiekt przemysłowy

Ukrinform
Jak dotąd wiadomo, że pięć osób zostało rannych odłamkami szkła w wyniku uderzenia w obiekt przemysłowy w obwodzie chmielnickim.

Poinformował o tym Serhij Turin, pierwszy zastępca szefa Obwodowej Administracji Wojskowej Chmielnickiego, na antenie teletonu Jedyne Nowiny.

„Doszło do trafień w obiekt infrastruktury krytycznej, który znajduje się poza granicami obszarów zaludnionych. W czasie uderzenia nie było bezpośredniego zagrożenia dla budynków mieszkalnych i przemysłowych. Jednak fala uderzeniowa uszkodziła okna i drzwi. Obecnie są informacje o pięciu osobach rannych odłamkami szkła, którym udzielono pomocy” – powiedział.

Według Turina, na razie przedstawiciele OWA nie otrzymali informacji o silniejszych urazach, większość osób doznała skaleczeń.

Jak informował Ukrinform, w nocy nieprzyjaciel zaatakował obwód chmielnicki, doszło do nalotu na infrastrukturę krytyczną. W wyniku ataku terrorystycznego cel został trafiony na terenie jednej z gmin obwodu chmielnickiego. Instytucje edukacyjne, placówki medyczne, budynki administracyjne, obiekty przemysłowe, wieżowce i pojedyncze budynki mieszkalne zostały również uszkodzone przez falę wybuchową w Chmielnickim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-