Ostrzał obwodu chmielnickiego: pięć osób zostało rannych w wyniku uderzenia w obiekt przemysłowy

Ostrzał obwodu chmielnickiego: pięć osób zostało rannych w wyniku uderzenia w obiekt przemysłowy

Ukrinform
Jak dotąd wiadomo, że pięć osób zostało rannych odłamkami szkła w wyniku uderzenia w obiekt przemysłowy w obwodzie chmielnickim.

Poinformował o tym Serhij Turin, pierwszy zastępca szefa Obwodowej Administracji Wojskowej Chmielnickiego, na antenie teletonu Jedyne Nowiny.

„Doszło do trafień w obiekt infrastruktury krytycznej, który znajduje się poza granicami obszarów zaludnionych. W czasie uderzenia nie było bezpośredniego zagrożenia dla budynków mieszkalnych i przemysłowych. Jednak fala uderzeniowa uszkodziła okna i drzwi. Obecnie są informacje o pięciu osobach rannych odłamkami szkła, którym udzielono pomocy” – powiedział.

Według Turina, na razie przedstawiciele OWA nie otrzymali informacji o silniejszych urazach, większość osób doznała skaleczeń.

Jak informował Ukrinform, w nocy nieprzyjaciel zaatakował obwód chmielnicki, doszło do nalotu na infrastrukturę krytyczną. W wyniku ataku terrorystycznego cel został trafiony na terenie jednej z gmin obwodu chmielnickiego. Instytucje edukacyjne, placówki medyczne, budynki administracyjne, obiekty przemysłowe, wieżowce i pojedyncze budynki mieszkalne zostały również uszkodzone przez falę wybuchową w Chmielnickim.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-