Na przejściu z Polską zapracowała eCherga dla ciężarówek

Na przejściu z Polską zapracowała eCherga dla ciężarówek

zdjęcie
Ukrinform
Na przejściu granicznym „Jagodzin–Dorohusk” zapracowała elektroniczna kolejka do przekraczania granicy.

Jak donosi Ukrinform, Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o tym na Facebooku.

„Do godziny 18:00 ponad 1100 pojazdów towarowych ustawiło się w kolejce elektronicznego przejścia granicznego na przejściu granicznym Jagodzin-Dorohusk” – czytamy w komunikacie.

Informujemy, że na punkcie kontrolnym dyżurują inspektorzy Państwowej Służby Bezpieczeństwa Transportu. Pomagają kierowcom zrozumieć nowy system.

Do tego warunki atmosferyczne dodatkowo utrudniają, drogi prowadzące do punktu kontrolnego są zasypane śniegiem. Pracownicy Ukravtodoru na bieżąco oczyszczają drogi dojazdowe i strefę oczekiwania w pobliżu punktu kontrolnego.

Resort przypomina, że system elektronicznej kolejki na przejściu celnych i granicznym obowiązuje tylko dla pojazdów ciężarowych i tylko na przejściu „Jagodin-Dorogusk”. Powstał, aby usprawnić kolejkę na granicy.

Jak informowaliśmy, eCherga to unikalny system informacyjno-komunikacyjny. Został opracowany specjalnie dla ukraińskiego punktu kontrolnego i uwzględnia specyfikę ukraińskich ram prawnych. Ukraina jest jednym z pierwszych krajów na świecie, które stworzyły i wdrożyły taki system.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2023 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-