rosjanie siedem razy w ciągu nocy ostrzelali obwód czernihowski i sumski

rosjanie siedem razy w ciągu nocy ostrzelali obwód czernihowski i sumski

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W nocy rosjanie siedem razy ostrzeliwali osady w rejonie Czernihowa i Sum.

Poinformowała o tym 26 czerwca Państwowa Służba Graniczna w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Wróg strzelał z moździerzy i artylerii na granicy gminy Nowgorod-Siewierski, powiatu siemionowskiego i snowskiego w obwodzie czernihowskim oraz miejscowości gmin Seredino-Budsk, Głuchów i Junakiew w obwodziere sumskim” – czytamy w raporcie.

W wyniku ostrzału jedno z przedsiębiorstw rolniczych w rejonie semenowskim zostało uszkodzone. W wyniku wybuchów w przedsiębiorstwie wybuchł pożar i uszkodzeniu uległy maszyny rolnicze. Wśród ofiar jest 1 mieszkaniec z przygranicznej wsi gminy Junakiew.

Jak informował Ukrinform, w niedzielę 26 czerwca w Kijowie i Czerkasach doszło do wybuchów.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-