W wyniku rosyjskiej agresji w Ukrainie rannych zostało już 613 dzieci

W wyniku rosyjskiej agresji w Ukrainie rannych zostało już 613 dzieci

Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Na Ukrainie w wyniku zbrojnej agresji rosji zginęły 338 dzieci, a ponad 610 zostało rannych - poinformowało Biuro Prokuratora Generalnego w Telegramie, donosi Ukrinform.

„Wg danych z 26 czerwca 2022 r. 952 dzieci ucierpiało na Ukrainie w wyniku zbrojnej agresji federacji rosyjskiej - zginęło 339 dzieci, a ponad 613 doznało obrażeń o różnym nasileniu” – czytamy w oświadczeniu.

Liczby te nie są ostateczne, ponieważ trwają prace nad ich ustaleniem w miejscach aktywnych działań wojennych, na tymczasowo okupowanych i wyzwolonych terytoriach.

Dzieci najbardziej ucierpiały w obwodzie donieckim – 335, kijowskim – 116, charkowskim - 179, czernihowskim – 68, ługańskim – 57, chersońskim - 52, mikołajowskim – 48, zaporoskim - 31, sumskim – 17, w Kijowie - 16 i w obwodzie żytomierskim – 15.

W wyniku bombardowań i ostrzału przez rosyjskie siły zbrojne uszkodzeniu uległo 2061 placówek oświatowych. Spośród nich 213 zostało całkowicie zniszczonych.

Jak podawał Ukrinform, rankiem 23 czerwca w Czugujewie w obwodzie charkowskim w wyniku ostrzału przez wroga ranne zostały cztery osoby, w tym dwoje dzieci.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-