
Trzy niemieckie firmy zbrojeniowe już działają na Ukrainie – Zełenski
Jak podaje korespondent Ukrinform, głowa państwa oświadczyła to przed spotkaniem z ministrem spraw zagranicznych Niemiec Johannem Wadephulem w Kijowie.
„Wiem, że dziś na tym spotkaniu dołączy do nas pięciu przedstawicieli dużych niemieckich firm przemysłu obronnego, a w najbliższych dniach ta liczba (firm - red.) wzrośnie do 20. To dla nas ważne partnerstwo. Będziemy rozwijać odpowiednie „centrum wojskowe” na Ukrainie i poza nią. Ważne jest dla nas, że trzy z tych firm już działają na Ukrainie” - zauważył Zełenski .
Dodał, że do tej trójki może wkrótce dołączyć kolejna firma.
„Chciałem też z panem osobno porozmawiać o tej czwartej spółce, panie ministrze” – zauważył prezydent.
Jak donosi Ukrinform, 28 maja minister obrony Ukrainy i Niemiec Rustem Umierow oraz Boris Pistorius podpisali w Berlinie umowę o finansowaniu produkcji ukraińskiej broni dalekiego zasięgu na Ukrainie.
Niemiecki minister spraw zagranicznych Johann Wadephul przybył w poniedziałek 30 czerwca do Kijowa, aby omówić kwestię wsparcia dla Ukrainy w wojnie z Rosją.