Obrońcy Ukrainy wyeliminowali już ok. 26,35 tys. rosyjskich najeźdźców

Obrońcy Ukrainy wyeliminowali już ok. 26,35 tys. rosyjskich najeźdźców

raport
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od 24 lutego do 11 maja Siły Zbrojne Ukrainy wyeliminowały około 26 350 (+350) żołnierzy rosyjskich – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

Siły Zbrojne zniszczyły również:

Czołgi – 1187(+17); bojowe wozy opancerzone – 2856(+48); systemy artyleryjskie – 528(+9); systemów rakietowych - 185(+0); systemy obrony przeciwlotniczej – 87(+0); sprzęt samochodowy i cysterny – 1997(+17); samoloty – 199; śmigłowce – 160(+2); statki / łodzie – 12; operacyjno-taktyczne UAV – 390(+10); wyposażenie specjalne – 41(+0); pociski manewrujące 94 (+0).

Największe straty wroga w ciągu ostatniego dnia, 10 maja, zaobserwowano na kierunkach Nowopawłowski, Kurachowski i Siewierodoniecki.

Dane są cały czas aktualizowane.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych.

Prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-