Wróg wystrzelił siedem rakiet na Odessę, są zabici i ranni

Wróg wystrzelił siedem rakiet na Odessę, są zabici i ranni

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

W wyniku rakietowego ataku na Odessę, podczas którego rosjanie wystrzelili na miasto siedem rakiet, jedna osoba zginęła, pięć zostało rannych

Dowództwo Operacyjne „Południe” poinformowało o tym na Facebooku, donosi Ukrinform.

„Raszyści ponownie uderzyli lotnictwem na Odessę. Na miasto wystrzelono siedem pocisków. Jednak rezerwy pocisków wroga wyraźnie się wyczerpują, ponieważ wyraźnie wykorzystywane są rzadkie pociski radzieckie, które z wiekiem już zawodzą. W poszukiwaniu strategicznych obiektów przestarzałe pociski zdołały trafić w „wyjątkowo niebezpieczne” centrum handlowe i magazyn wyrobów gotowych” – czytamy w raporcie.

Podano, że w wyniku ostrzału nieprzyjaciela zginęła jedna osoba, pięciu rannych trafiło do szpitala.

Trwa gaszenie pożarów.

Jak informował Ukrinform, wczoraj po południu rosyjski samolot strategiczny Tu-22 ostrzelał Odessę trzema pociskami rakietowymi typu Kindżał, raniąc dwie osoby i niszcząc pięć budynków infrastruktury turystycznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-