Straty rosjan na Ukrainie to już około 25500 żołnierzy

Straty rosjan na Ukrainie to już około 25500 żołnierzy

zdjęcie
Ukrinform
Sytuacja dotycząca rosyjskiej inwazji

Od 24 lutego do 8 maja ukraińscy obrońcy zabili około 25500 rosyjskich żołnierzy – poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy na Facebooku, donosi Ukrinform.

Siły Zbrojne zniszczyły również:

Czołgi – 1130 (8 zniszczono w ciągu ostatniej doby); bojowe wozy opancerzone – 2741(+28); systemy artyleryjskie – 509; systemów rakietowych - 179(+7); systemy obrony przeciwlotniczej – 86(+2); sprzęt samochodowy i cysterny – 1961(+27); samoloty – 199; śmigłowce – 156; statki / łodzie – 12(+1); operacyjno-taktyczne UAV – 360(+19);  wyposażenie specjalne – 39(+1); pociski manewrujące 92 (+2).

Dane są cały czas aktualizowane.

Jak informowaliśmy, 24 lutego rosyjski prezydent putin zapowiedział inwazję na Ukrainę na pełną skalę. Wojska rosyjskie niszczą obiekty infrastrukturalne, przeprowadzając zmasowany ostrzał osiedli ukraińskich miast i wsi przy użyciu artylerii, systemów rakietowych i rakiet balistycznych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-