W Kijowie zaprezentowano pierwszy seryjny samolot An-178-100R

W Kijowie zaprezentowano pierwszy seryjny samolot An-178-100R

zdjęcie, wideo
Ukrinform
Pierwszy seryjny wojskowy samolot transportowy An-178-100R został zaprezentowany w Państwowym Przedsiębiorstwie Antonowa w Kijowie.

Wydarzenia z okazji p samolotu miały miejsce we wtorek, 28 grudnia, informuje korespondent Ukrinform.

Podczas oględzin samolotu minister obrony Ołeksij Reznikow zauważył, że stworzenie przez Ukrainę An-178-100R dowodzi, że Ukraińcy wiedzą, jak się bronić.

„Każdy z nas jako dziecko marzył o byciu pilotem, o lataniu, ale najtrudniejszą rzeczą jest zbudowanie samolotu. Wydaje mi się, że to symboliczne, że Ukraina demonstruje swoje zdolności obronne poprzez wspólne wysiłki. Ta synergia jest kluczem do naszego zwycięstwa” – powiedział minister.

Podkreślił, że zgodnie z kontraktem dla Sił Zbrojnych Ukrainy produkowane będą nie tylko trzy z tych samolotów.

„Dziś pokazujemy, że umiemy budować, umiemy latać i umiemy się bronić” – podkreślił minister.

Z kolei zastępca głównodowodzącego Ukrainy generał broni Serhij Mojsiuk zauważył, że Siły Zbrojne Ukrainy potrzebują, nowoczesnego, niezawodnego i łatwego w obsłudze sprzętu wojskowego.

„W końcu ta technika zwiększa nasze możliwości, zwiększa naszą odporność i zbliża nas do zwycięstwa. Ten samolot jest przedstawicielem potrzebnego nam sprzętu. Jestem przekonany, że samolot ten zostanie dostarczony Siłom Zbrojnym na czas, a piloci Sił Zbrojnych Sił Zbrojnych wykorzystają go z korzyścią dla naszego zwycięstwa” – powiedział.

Dowódca Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy gen. broni Mykoła Oleszczuk zapewnił, że Siły Powietrzne są gotowe na przyjęcie pierwszego samolotu w latach niepodległości Ukrainy - An-178-100R.

„Przed nami jeszcze trudna droga – aby przygotować kadry pilotów do tego samolotu, musimy przygotować kadrę inżynieryjno-techniczną, abyśmy mogli opanować, naprawiać i wykonywać zadania” – dodał, zapewniając, że ta droga zostanie pokonana. szybko.

Według Serhija Byczkowa, dyrektora generalnego Antonowa, podczas demonstracji samolotu przełomowym wydarzeniem i kolejnym krokiem w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa jest demontaż pierwszego wojskowego samolotu transportowego An-178-100R №001, który ma służyć do testów certyfikacyjnych w locie.

„W zeszłym roku podpisano kontrakt na budowę trzech samolotów dla Ministerstwa Obrony Ukrainy. A dzisiaj jesteśmy na jednym z najważniejszych etapów - wypuszczeniu pierwszego wojskowego samolotu transportowego, który zostaje przeniesiony do bazy prób w locie i rafinacji do testów certyfikacyjnych” - powiedział Byczkow.

An-178-100R to samolot nowej generacji, który bazuje na nowoczesnych światowych technologiach informatycznych. Jest wyposażony w setki komputerów elektronicznych, które pozwalają zintegrować wszystkie systemy i czujniki statku powietrznego, zautomatyzować sterowanie ich wydajnością i zoptymalizować sterowanie.

An-178-100R został zbudowany wyłącznie ze sprzętu krajowych i zachodnich producentów, które zostały wybrane podczas zakrojonego na szeroką skalę programu substytucji importu. Dołączyło do niej ponad 30 ukraińskich firm, które wyprodukowały 177 rodzajów komponentów.

Samolot przeznaczony jest przede wszystkim do przewozu osób (do 100), sprzętu, ładunku, skoczków spadochronowych (do 86 osób), a także ewakuacji medycznej rannych (do 40 osób na noszach standardowych, 38 osób na siedzeniach bocznych w towarzystwie ratowników medycznych).

„To wyjątkowy ukraiński samolot. Dlatego wymaga bardzo dokładnych testów. Na dziś, odpowiedni proces został już uruchomiony” - dodał Byczkow.

Przypomnijmy, wojskowy samolot transportowy An-178-100R №001, przeznaczony do testów certyfikacyjnych w locie, został wyposażony w sprzęt krajowych i zachodnich dostawców komponentów, które zostały wyselekcjonowane w ramach szeroko zakrojonego programu substytucji importu.

Po raz pierwszy od odzyskania przez Ukrainę niepodległości Antonow, przy wsparciu prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, otrzymał państwowy rozkaz budowy trzech samolotów An-178. Odpowiedni kontrakt z Ministerstwem Obrony został podpisany pod koniec grudnia 2020 roku.

Dziś budowa samolotów na potrzeby Sił Zbrojnych przebiega zgodnie z zaplanowanymi planami. Zakończono budowę pierwszego z trzech zamówionych samolotów, a także kadłuba, skrzydła i ogona drugiego samolotu.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-