Bojownicy nie przepuścili patrolu OBWE w okolicach Horliwki

Bojownicy nie przepuścili patrolu OBWE w okolicach Horliwki

Ukrinform
Bojownicy rosyjskich sił okupacyjnych nie dopuścili patrolu SMM OBWE do przekroczenia linii kontaktu w okolicach Horliwki w kierunku terytorium kontrolowanego przez władze ukraińskie.

Jak donosi Ukrinform, zostało to odnotowane w raporcie operacyjnym Specjalnej Misji Obserwacyjnej OBWE nr 49/2021.

„Po południu 26 grudnia w obwodzie donieckim uzbrojone grupy nie wpuściły obserwatorów na obszary kontrolowane przez rząd. Patrol Misji wyruszył z niekontrolowanych przez rząd obszarów obwodu ługańskiego” – czytamy w raporcie.

Do incydentu doszło o godzinie 11:23 w punkcie kontrolnym sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na północno-zachodnich obrzeżach Horliwki. Jeden z uzbrojonych bojowników uzasadnił zakaz „brakiem uprzedniego powiadomienia”.

Jednak SMM wcześniej zgłosiła swój zamiar „i zrobiła to w ramach tymczasowego środka grzecznościowego w związku z COVID-19”.

Obserwatorzy zauważają, że takie zakazy i opóźnienia „nie tylko ograniczają swobodę przemieszczania się SMM przez linię kontaktu, ale także utrudniają wsparcie logistyczne misji, które jest niezbędne dla jej skutecznego działania”.

Przypomnijmy, od listopada rosyjskie siły okupacyjne uniemożliwiają patrolom SMM OBWE przekroczenie linii kontaktu we wschodniej Ukrainie.

28 listopada urzędujący przewodniczący OBWE i sekretarz generalny organizacji wezwali rosyjskie siły zbrojne do natychmiastowego zniesienia wszelkich ograniczeń w poruszaniu się patroli SMM.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-