Wczoraj na Wschodzie czterech ukraińskich żołnierzy zostało rannych

Wczoraj na Wschodzie czterech ukraińskich żołnierzy zostało rannych

Ukrinform
17 listopada w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 14 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów, z których 9 z użyciem broni zakazanej przez Porozumienia mińskie - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Newelske – z moździerzy kalibru 120 mm,

2 razy w pobliżu miejscowości Nowoaleksandriwka – z moździerzy kalibru 82 mm i 120 mm oraz z przeciwpancernych granatników,

2 razy w pobliżu miejscowości Zołote 4 – z moździerzy kalibru 120 mm oraz z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Krakiwka – z systemów artyleryjskich kalibru 152 mm,

3 razy w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z moździerzy kalibru 82 mm, z przeciwpancernych granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych oraz z systemów artyleryjskich kalibru 152 mm,

w pobliżu miejscowości Krymskie – z moździerzy kalibru 82 mm oraz z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Marinka – z moździerzy kalibru 82 mm,

w pobliżu miejscowości Lebiedinskie – z granatników,

w pobliżu miejscowości Szumy – z przeciwpancernych granatników.

Ponadto w obwodzie ługańskim zarejestrowano lot wrogiego bezzałogowego statku powietrznego, prawdopodobnie Orlan-10, z przekroczeniem linii rozdzielenia.

W wyniku ostrzału czterech ukraińskich żołnierzy zostało rannych. Żołnierze znajdują się w placówce medycznej. Stan zdrowia żołnierzy jest zadowalający.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne 1 raz złamały zawieszenia broni. Strzelano w pobliżu miejscowości Niu Jork – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.

Aby zmusić wroga do wstrzymania ognia, nasi obrońcy otworzyli ogień w odpowiedzi, nie używając broni zabronionej przez Porozumienia mińskie.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniu i korzystaniu z jakichkolwiek materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit "ukrinform.pl", ponadto cytowanie tłumaczeń materiałów z mediów zagranicznych możliwe jest wyłącznie z odnośnikiem do strony ukrinform.pl oraz do strony internetowej zagranicznych mediów. Materiały oznaczone jako "Reklama" lub z oznaczeniem: "Materiał jest zamieszczany zgodnie z częścią 3 art. 9 ukraińskiej ustawy "O reklamie" nr 270/96-VR z dnia 3 lipca 1996 r. i ustawą Ukrainy "O mediach" nr 2849-IX z dnia 31 marca 2023 roku oraz na podstawie Umowy/faktury.

© 2015-2024 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-