Okupanci wczoraj na Wschodzie 9 razy złamali zawieszenia broni

Okupanci wczoraj na Wschodzie 9 razy złamali zawieszenia broni

Ukrinform
4 listopada w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 9 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów, z których 4 z użyciem broni zakazanej przez Porozumienia mińskie - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

2 razy w pobliżu miejscowości Marinka – z moździerzy kalibru 82 mm,

w pobliżu miejscowości Popasna – z automatycznych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

2 razy w pobliżu miejscowości Zajcewo – z systemów artyleryjskich kalibru 152 mm, z moździerzy kalibru 120 mm i z granatników,

2 razy w pobliżu miejscowości Majorskie – z moździerzy kalibru 82 mm i z granatników,

2 razy w pobliżu miejscowości Nowotoszkowskie – z granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

Aby zmusić wroga do wstrzymania ognia, nasi obrońcy otworzyli ogień w odpowiedzi, nie używając broni zabronionej przez Porozumienia mińskie.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

3 listopada w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 6 przypadków naruszenia zawieszenia broni przez rosyjskie siły okupacyjne, z których 2 z użyciem broni zakazanej przez Porozumienia mińskie. Jeden ukraiński żołnierz został ranny.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-