W pobliżu miejscowości Pryczepyliwka jeden ukraiński żołnierz został ranny

W pobliżu miejscowości Pryczepyliwka jeden ukraiński żołnierz został ranny

Ukrinform
28 października w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 14 naruszeń zawieszenia broni przez okupantów - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

2 razy w pobliżu miejscowości Ługańskie – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych,

2 razy w pobliżu miejscowości Krymskie – z moździerzy kalibru 82 mm,

w pobliżu miejscowości Krasnohoriwka – z moździerzy kalibru 82 mm,

w pobliżu miejscowości Nowozwaniwka – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Troickie – z moździerzy kalibru 82 mm, z ręcznych przeciwpancernych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

2 razy w pobliżu miejscowości Zajcewo – z ręcznych przeciwpancernych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Kateryniwka – z granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z automatycznych granatników, z ciężkich karabinów maszynowych i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Nowoaleksandriwka – z granatników i z broni strzeleckiej,

w pobliżu miejscowości Zołote 4 – z automatycznych i ręcznych przeciwpancernych granatników.

Ponadto w obwodzie ługańskim zarejestrowano lot wrogiego bezzałogowego statku powietrznego, prawdopodobnie Orlan-10, z przekroczeniem linii rozdzielenia.

W wyniku ostrzału dwóch ukraińskich żołnierzy zostało rannych.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne 1 raz złamały zawieszenia broni. Strzelano w pobliżu miejscowości Pryczepyliwka – z automatycznych granatników.

W wyniku ostrzału jeden ukraiński żołnierz został ranny.

Aby zmusić wroga do wstrzymania ognia, nasi obrońcy otworzyli ogień w odpowiedzi, nie używając broni zabronionej przez Porozumienia mińskie.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-