Okupanci wczoraj na Wschodzie 4 razy złamali zawieszenia broni - w pobliżu miejscowości Kamianka strzelali z zabronionych moździerzy

Okupanci wczoraj na Wschodzie 4 razy złamali zawieszenia broni - w pobliżu miejscowości Kamianka strzelali z zabronionych moździerzy

Ukrinform
24 października w strefie Operacji Sił Połączonych odnotowano 4 naruszenia zawieszenia broni przez okupantów, z których jednym było użycie broni zakazanej przez Porozumienia mińskie - informuje centrum prasowe sztabu Operacji Sił Połączonych na Facebooku, donosi Ukrinform.

Pozycje ukraińskie zostały ostrzelane:

w pobliżu miejscowości Kamianka – z moździerzy kalibru 120 mm,

w pobliżu miejscowości Switłodarsk – z automatycznych granatników,

w pobliżu miejscowości Trawnewe – z przeciwpancernych granatników,

w pobliżu miejscowości Nowoseliwka Druha – z granatników oraz z ciężkich karabinów maszynowych.

Ukraińscy żołnierze odpowiedzieli ostrzałem na naruszenia sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Wśród ukraińskich żołnierzy nie odnotowano strat.

Od początku bieżącego dnia, rosyjskie siły okupacyjne nie złamały zawieszenia broni.

Ukraińscy żołnierze kontrolują sytuację w rejonie działania Sił Połączonych w celu odparcia i powstrzymania agresji zbrojnej Federacji Rosyjskiej.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-