W obwodzie donieckim znaleziono schronienie z setkami sztuk amunicji

W obwodzie donieckim znaleziono schronienie z setkami sztuk amunicji

zdjęcie
Ukrinform
Na obrzeżach Switłodarska w obwodzie donieckim znaleziono amunicję, w tym ponad 800 sztuk amunicji – napisała Państwowa Straż Graniczna na Facebooku, donosi Ukrinform.

„W ramach działań kontrdywersyjnych na obrzeżach miasta Switłodarsk w obwodzie donieckim wspólna grupa międzyresortowa znalazła schronienie z wojskowymi środkami rażenia. W sumie funkcjonariusze skonfiskowali około 700 pocisków kalibru 7,62 mm, ponad 100 pocisków kalibru 5,45 mm, 1 nabój amunicji - 12,7 mm, a także 2 granaty RGD-5 i 1 zapalnik UZRGM”- czytamy w oświadczeniu.

Odnotowano, że niebezpieczna kryjówka została odkryta dzięki skoordynowanym działaniom straży granicznej, Gwardii Narodowej, Służby Bezpieczeństwa i Policji Narodowej.

Przejęta amunicja została przekazana policji.

Jak informowano, 12 października funkcjonariusze SBU znaleźli schronienie dla bojowników z potężnym arsenałem militarnych środków rażenia w obwodzie ługańskim.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2022 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-