Na Morzu Czarnym rozpoczynają się międzynarodowe ćwiczenia morskie Sea Breeze

Na Morzu Czarnym rozpoczynają się międzynarodowe ćwiczenia morskie Sea Breeze

zdjęcie
Ukrinform
Ćwiczenia i patrole morskie Sea Breeze 2021, organizowane przez Ukraińską Marynarkę Wojenną i Szóstą Flotę Operacyjną Marynarki Wojennej USA, rozpoczynają się w regionie Morza Czarnego w poniedziałek 28 czerwca – napisało United States Navy na Twitterze, donosi Ukrinform.

Podczas ćwiczeń odpracowane będą różne scenariusze bojowe, w tym kolizje okrętów desantowych, manewry lądowe, operacje nurkowe, operacje przechwytywania marynarki wojennej, obrona powietrzna, współpraca podczas operacji specjalnych, działania przeciw okrętom podwodnym oraz akcje poszukiwawczo-ratownicze.

W Sea Breeze w tym roku weźmie udział druga stała grupa morska NATO. Ponadto w tym roku do ćwiczeń przyłączy się największa w historii liczba uczestniczących krajów: ponad 30 państw wyśle około 5 000 żołnierzy, 32 okręty, 40 samolotów, 18 sił specjalnych i grup nurkowych.

W ćwiczeniach wezmą udział siły i jednostki Morskich, Powietrznych i Lądowych Sił Zbrojnych Ukrainy, Sił Operacji Specjalnych Sił Zbrojnych Ukrainy, Sił Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Sił Obrony.

Ćwiczenia odbędą się od 28 czerwca do 10 lipca 2021 roku.

Jak wcześniej informowaliśmy, amerykański niszczyciel rakietowy USS Ross wszedł do Morza Czarnego.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-