W ciągu ostatniej doby rosyjscy okupanci na wschodniej Ukrainie zrywali rozejm17 razy

W ciągu ostatniej doby rosyjscy okupanci na wschodniej Ukrainie zrywali rozejm17 razy

Ukrinform
Zbrojne formacje Federacji Rosyjskiej nadal ostrzeliwują pozycje ukraińskich obrońców. W ciągu ostatniej doby rosyjscy okupanci zrywali rozejm17 razy, od początku dnia dzisiejszego - trzykrotnie.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

Tak więc w ciągu ostatniego dnia, 22 kwietnia, odnotowano 17 przypadków naruszenia zawieszenia broni przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej.

W pobliżu miejscowości Piwdenne i Zaicewe rosyjscy najeźdźcy otworzyli ogień z moździerzy kalibru 82 mm i 120 mm, a w pobliżu miejscowości Krasnohoriwka - także z ciężkich granatników przeciwpancernych.

w pobliżu miejscowości Szumy wróg strzelał z systemu przeciwpancernych i moździerzy kalibru 120 mm.

W okolicy miejscowości Pisky, Zołote-4, Wodjane i Pawłopil najeźdźcy strzelali na pozycje naszych obrońców z granatników różnych systemów, karabinów maszynowych dużego kalibru i z broni strzeleckiej.

Na przedmieściach Majorska wróg używał systemu rakiet przeciwpancernych, granatników przeciwpancernych i broni strzeleckiej.

W wyniku ostrzału stanowisk naszych oddziałów przez formacje zbrojne Federacji Rosyjskiej jeden żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy otrzymał śmiertelną ranę odłamkiem. Sztab składa najszczersze kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego obrońcy.

W pobliżu miejscowości Krymskie i Szumy odnotowano dwa przeloty nieprzyjacielskich UAV Orlan-10 przekraczających linię demarkacyjną.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK.

Stanem na godzinę 7 rano, na dzień 23 kwietnia, rosyjskie siły okupacyjne trzykrotnie naruszyły zawieszenie broni. W pobliżu miejscowości Nowoseliwka wróg otworzył ogień z moździerzy kalibru 120 mm, a w pobliżu Awdijiwki - z automatycznych granatników i z ciężkich karabinów maszynowych.

Na dzień dzisiejszy wśród żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy nie odnotowana strat bojowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-