Okupanci ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu Majorska z zabronionych moździerzy

Okupanci ostrzelali pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w pobliżu Majorska z zabronionych moździerzy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 15 kwietnia, w rejonie operacji Sił Połączonych rosyjscy najeźdźcy siedem razy złamali zawieszenie broni.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP.

„W szczególności w pobliżu Majorska rosyjskie oddziały okupacyjne otworzyły ogień z moździerzy kalibru 82 mm zabronionych przez porozumienia mińskie i z ciężkich karabinów maszynowych” - głosi komunikat.

W pobliżu miejscowości Nowozwaniwka wróg ostrzelał ukraińskie pozycje z granatników różnych systemów, a w pobliżu miejscowości Zaicewe i Pisky - z broni strzeleckiej.

W pobliżu Majorska zarejestrowano przelot wrogich UAV z przekroczeniem linii demarkacyjnej, a w pobliżu miejscowości Nowohorodskie nieprzyjaciel prowadził zdalne minowanie ręcznymi granatnikami przeciwpancernymi POM -2.

Wśród żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy nie odnotowana strat bojowych.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK.

Stanem do godziny 7 rano, dnia 16 kwietnia, nie odnotowano żadnego ostrzału.

Ukraińscy żołnierze nadal kontrolują sytuację w rejonie operacji  Sił Połączonych i przestrzegają reżimu zawieszenia broni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-