W ciągu ostatniego dnia okupanci sześciokrotnie zrywali rozejm w Donbasie, zginął żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

W ciągu ostatniego dnia okupanci sześciokrotnie zrywali rozejm w Donbasie, zginął żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy

Ukrinform
W ciągu ostatniego dnia, 18 marca, na terenie operacji Połączonych Sił odnotowano 6 naruszeń reżimu zawieszenia broni, zginął jeden żołnierz Sił Zbrojnych Ukrainy.

Według Ukrinformu, o tym poinformowało centrum prasowe sztabu OSP na Facebooku.

„W ciągu ostatniego dnia, 18 marca, odnotowano 6 naruszeń zawieszenia broni na obszarze Operacji Połączonych Sił” - czytamy w oświadczeniu.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej "Piwnicz", w pobliżu miejscowości Piwdenne, najeźdźcy otworzyli ogień z moździerzy kalibru 120 mm i 82 mm, granatników różnych systemów, wielkokalibrowych karabinów maszynowych i broni strzeleckiej, zakazanej porozumieniami mińskimi.

W wyniku ostrzału ukraiński żołnierz otrzymał śmiertelną ranę.

W rejonie działania grupy operacyjno-taktycznej „Schid", w rejonie miejscowości Wodjane nad Morzem Azowskim rosyjskie oddziały okupacyjne ostrzeliwały pozycje ukraińskich obrońców z moździerzy kalibru 120 mm i granatników różnych systemów, w rejonie Bohdaniwki z automatycznych ciężkich granatników i broni strzeleckiej.

Od godziny 7 rano 19 marca nie odnotowano żadnych ataków w rejonie przeprowadzania Operacji Połączonych Sił.

Przedstawiciele OBWE zostali poinformowani o faktach naruszenia zawieszenia broni za pośrednictwem ukraińskiej strony SCKK.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-